Work Time
Пн-Пт: с 8:00 до 18:00 Сб-Нд: вихідний

Інструкція з протипожежної безпеки

Пожежа - така справа, де будь-який промах обійдеться дуже дорого. Його наслідки можуть виражатися в повній або істотної псування майна, або, що ще гірше - в шкоді здоров'ю і втрати життя людей. Полум'я не робить винятків і буквально пожирає на своєму шляху все. Ті, хто хоч раз опинився в його епіцентрі або спостерігав за його розвитком, ніколи цього не забудуть.

На жаль, найбільш частою причиною пожеж є неправильна інструкція з протипожежної безпеки або недотримання її правил. Для мінімізації ризиків, важливо чітко донести до людей інформацію і простежити за можливістю виконання запропонованих правил.

Інструкція з протипожежної безпеки - що собою являє?

Насправді, інструкція з протипожежної безпеки - це серйозний документ, який повинен бути на будь-якому підприємстві. Він повинен бути складений грамотно, з урахуванням всіх можливих аспектів і специфіки:

  1. Призначення об'єкта. Об'єкти бувають різного класу і у них є різні нюанси. Десь пожежі більш вірогідні і небезпека велика, десь не так ймовірно, але пильність обов'язкове.
  2. Специфіка об'єкта. Важливу роль відіграє специфіка підприємства і наявність пожежонебезпечних речовин в ньому. Також важливі матеріали, що переважають на об'єкті, адже всі вони мають різні сценарії горіння.
  3. Площа об'єкта, конфігурація. Залежно від цього показника, приймається рішення про кількість і розміщенні пожежних постів, а також розміщення і кількість пожежних виходів.

З урахуванням всіх цих факторів, приймається рішення про складання інструкції з протипожежної безпеки. Після складання і затвердження, вона повинна бути надана для ознайомлення персоналу. Типові інструкції можна знайти в інтернеті. Однак краще складати власний варіант після консультації з фахівцем і з урахуванням вищевикладених чинників.

Інструкція з протипожежної безпеки: пам'ятки для персоналу та відвідувачів

Так як сама по собі інструкція з протипожежної безпеки ¬¬- документ великий за обсягом, більшість яких ознайомлюються з ним поверхнево, або і зовсім просто підмахують свій підпис, не читаючи його. Але така недбалість може коштувати життя або привести до істотних збитків.

Для запобігання помилок, рекомендуємо враховувати людський фактор і розмістити на всіх ключових місцях пам'ятки дій при пожежі. Вони вже в готовому вигляді представлені на сайті нашого онлайн магазину.

Пам'ятки-інструкції є в декількох варіантах. Але суть їх одна. Коли починається пожежа, людей охоплює паніка і буває складно зібратися з думками для того, щоб чітко виконати необхідні дії. І буде здорово, якщо на видному місці буде чітко розписано що, як і коли робити.

Перевагою таких ілюстрацій є і те, що, перебуваючи на видному місці, вони привертають увагу. І волею-неволею люди читають їх постоянно.І інформація відкладається в голові, що дозволяє в стані стресу простіше зібратися і зробити так, як потрібно. Ось так прості речі можуть врятувати життя!