Журнал інструктажу з пожежної безпеки присутній на кожному підприємстві. Він виявляється свого роду допоміжним засобом при навчанні існуючим правилам безпеки нових співробітників, а також актуалізації знань старих. Його проводить безпосередньо глава установи або відповідальна людина.
За допомогою журналу інструктажу з пожежної безпеки офіційно підтверджується той факт, що абсолютно всі робочі підприємств були в повній мірі ознайомлені з правилами безпеки в чітко встановлений період.
Документація важлива для:
- працівників: журнал є певним допуском до можливості виконання безпосередніх трудових обов'язків. Без прослуховування інструктажу ніхто не має права приступати до обов'язків;
- організації: документальне підтвердження того факту, що вона дотримується всіх розпоряджень, які введені державою;
- органів перевірки: звітна документація при планових і позапланових перевірках.
Існує кілька типів інструктажів:
- Вступний. Проводиться при наймі співробітника. Відбувається в окремій кімнаті з використанням навчальних посібників, а також наочних предметів. Часто поширюється на сезонних працівників, якими є відряджені і студенти, що прийшли на практику.
- Первинний. Проводиться індивідуально, коли людина приходить на роботу. Паралельно відбувається ознайомлення з робочою обстановкою. Відточують навички та вміння з використанням засобів протипожежної безпеки, демонструються правильні дії під час пожежі, уточнюються правила евакуації.
- Повторний. Здійснюється раз на рік і рідше з певною групою співробітників. В установах з підвищеною пожежонебезпекою журнал інструктажу з пожежної безпеки виявляється необхідний кожні півроку.
- Позаплановий. Проводиться в результаті змін принципів роботи підприємства. Також причиною здійснення може стати порушення правил пожежної безпеки, виявлення малих знань у працівників.
Також розрізняють і цільовий інструктаж, який наразі триває під час разових небезпечних робіт.
Принцип заповнення
Журнал представляє собою якусь книгу, що дуже проста в заповненні. У неї потрібно вести тільки найважливіші дані:
- ПІБ людини, з яким проводився інструктаж,
- дата проведення,
- дата народження людини,
- посаду і професія,
- тип інструктажу,
- ПІБ того, хто проводив інструктаж,
- підписи всіх задіяних осіб.
Журнал ведеться виключно в хронологічному порядку. У ньому не допускаються скорочення. На документ вішають пломбу з зазначенням всіх сторінок. Документ перетворюється в офіційний тільки при наявності печатки, яка ставиться частково на останню сторінку і на зроблену пломбу. Завіряється особистим підписом керівника.
При втраті журналу складається акт. Немає абсолютно ніякої потреби відновлювати всі зроблені раніше записи підприємства, досить відтворити лише останній рік.
Компанія FireSecurity, маючи величезний досвід за плечима роботи в даному сегменті ринку, добре знає не тільки специфіку сфери, а й побажання клієнтів. Ми в будь-який момент готові допомогти в самому несподіваному питанні, вирішити складні ситуації законним, безпечним шляхом.