Замовити технічне обслуговування пожежних кранів
Пожежний кран є невід'ємною частиною внутрішнього водяного пожежогасіння. Цей пристрій відноситься до засобів пожежогасіння і є комплектом, розташованим у спеціальній шафі або ящику. У нього входять тримач пожежного рукава, що замикає ручний вентиль, гайки типу ГЦН або ГМН, рукава, оснащеного приєднувальними елементами та пожежного ствола з пристроєм відкривання.
Як проводиться обслуговування ПК
Відповідно до пожежних норм, це обладнання необхідно підтримувати у працездатному стані. Для цього проводять технічне обслуговування пожежних кранів у визначені нормами терміни. Цей процес регламентується ДСТУ EN 671-3:2005. Там же сказано, що для виконання будь-яких робіт з пожежними кран-комплектами, потрібно залучати організацію, що має ліцензію на такі роботи. Проводиться обслуговування двічі на рік і включає такі операції:
- Огляд зовнішнього стану крана, перевірка комплектності вмісту шафи, очищення його від забруднень та сміття;
- Відключення від крана пожежного рукава, відділення ствола. При цьому перевіряють наявність та стан гумових ущільнювальних елементів;
- Випробування працездатності пожежного крана. При цьому проводять перевірку кнопки, що включає підвищує тиск насос;
- Розмотування та перекантовкарукава;
- Заміна елементів, що вийшли з експлуатації: ущільнень, вентилів, гайок, приєднань.
Після того, як весь обсяг робіт з перевірки та обслуговування пожежного крана буде виконано, комплект опломбується відповідальною особою. Інформація про виконані роботи заноситься до спеціального журналу обслуговування внутрішніх кранів пожежогасіння. Складається акт із перерахуванням виконаних робіт, але в обладнання кріпиться наклейка з датою проходження обслуговування.
Вимоги до пожежних кранів
До внутрішніх пожежних кранів пред'являються суворі вимоги як з точки зору стану, так і конструкції системи. Для виготовлення системи пожежогасіння використовуються виключно сталеві труби. За наявності в системі пожежогасіння 12 і більше кранів вона повинна бути з'єднана кільцем і підключена до зовнішніх мереж не менше ніж у двох місцях.
У будинках поверховість 6 і вище, де пожежна система та звичайний водогін об'єднані, стояки пожежного призначення належить закільцьовувати зверху. При роздільному розташуванні стояків системи пожежогасіння їх рекомендується об'єднувати перемичками з іншими системами, розташованими в цьому ж будинку. Це робиться задля забезпечення змінності води.
Згідно з діючими нормами, шафи з пожежними кранами встановлюють на вертикальних стояках, на спеціально виконаних відводах. Вони повинні розташовуватися на сходових клітках, у холах та вестибюлях установ, біля виходів, як звичайних, і аварійних. При розміщенні цього обладнання враховується планування та призначення будівлі.
Пожежні шафи використовують заводське виготовлення, конструкція яких забезпечує візуальний контроль наявності та стану його вмісту. Це необхідна умова, оскільки шафи опломбуються, і доступ усередину зазвичай обмежений. У шафах пожежних кранів не повинно бути сторонніх предметів та обладнання, які можуть стати на заваді ефективному використанню комплекту. Допускається розміщувати поруч із кранами та рукавом переносні вогнегасники. Відповідальні за пожежну безпеку особи повинні забезпечити захист крана-комплекту системи пожежогасіння від розкрадання та пошкодження. Слід також стежити, щоб рукав ПК не використовувався з побутовою метою і взагалі не за призначенням.