Як правильно підібрати протигаз
У разі війни кожен із нас може опинитися біля з небезпечним життя хімічним зараженням. Небезпеку становлять як хімічні боєприпаси, і різні виробництва, що опинилися у зоні бойових дій. Саме тому купити протигаз в Україні зараз буде зовсім не зайвим. Але для того, щоб цей засіб захисту був ефективним, потрібно його правильно підібрати та укомплектувати.
Визначення розміру та примірка
Насамперед потрібно правильно визначити розмір протигазу, який вам підійде. Для цього беруть вимірювальну стрічку і роблять замір по лінії, що проходить через верхівку, підборіддя та щоки. Отриманий результат потрібно округлити до 0,5 см. Знайдіть вашу цифру в таблиці розмірів, щоб переконатися, що ви нічого не переплутали.
Усього у гумових масок протигазів 5 розмірів, від 0 до 4. Цифра вказана на масці в районі підборіддя.
Перед примірянням потрібно переконатися, що протигаз справний і не має пошкоджень. Проводиться візуальний огляд, під час якого звертають увагу на такі моменти:
Чи немає в масці протигазу тріщин або отворів;
- Ціліелісклаочків;
- Чи в робочому стані знаходяться клапани;
- Чи немає на фільтрувальній коробці пошкоджень;
- Чи відповідає комплектація заявленого пристрою.
Після цього виконують приміряння протигазу. Шолом-маска повинен прилягати щільно, а скла розташовуватися точно навпроти очей. Якщо ці умови виконані – це означає, що вибір зроблено правильно і ви можете повністю покластися на цей пристрій.
Підбір фільтрів протигазу
Але сам собою протигаз не може захистити свого власника. Щоб засіб захисту повноцінно виконував свої функції, потрібно правильно вибрати фільтри. Вітчизняні протигази оснащуються фільтрами трьох класів:
- низька ефективність;
- середньої;
- високою.
Цілком зрозуміло, що найкраще бути власником фільтрів третього класу, які забезпечують максимальний захист. Важливо також знати, що ці елементи протигазу можуть бути багатоцільовими, що захищають від широкого спектру речовин, що вражають, так і вузько спеціалізованими. Наприклад, фільтри марки P, що мають білий колір, можуть протистояти пилу, аерозолям, бактеріям та вірусам. А ось фіолетові фільтри марки SX вже мають більш воєнні характеристики. Вони здатні захистити від бойових отруйних речовин, таких як зарин, фосген, зоман. Універсального фільтра, здатного врятувати у будь-якій ситуації, на сьогоднішній день не існує.
В асортименті вітчизняних постачальників понад 10 марок фільтрів та потрібно вибрати саме ті, які вам потрібні. Фільтри не експлуатуються нескінченно – у кожного є свій ресурс. Після цього елемент потрібно обов'язково замінити на новий, інакше ефективність пристрою стрімко знижуватиметься. Купуючи протигаз, подбайте про запасні елементи в достатній кількості.
При підборі фільтрів необхідно переконатися, що вони не закінчився термін придатності. Залежно від марки та виробника, він може становити від 3 до 5 років. Продавець протигазу повинен на першу вимогу пред'явити всю інформацію про свій товар, а за необхідності надати сертифікати на продукцію.
Протигази та фільтри, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації. Їх використання суворо заборонено, тому що наражає людину на небезпеку. Також треба додати, що купувати протигаз потрібно лише у надійних продавців. Пам'ятайте, що від вибору якісного виробу залежить те, наскільки ви будете захищені в екстремальній ситуації.