Генератори піни
Генератор піни
Пеногенератор - пристрій, що монтується на кінці рукавної лінії для створення піни, використовуючи пенообразующий розчин. Він повинен бути стійким до високих температур і вибухів. Важливим критерієм є також попадання піни з пристрою в осередок загоряння, при знаходженні вогнища на значній відстані.
Генератор піни: класифікація пристроїв
Якщо горить велике виробниче або складське приміщення, застосовують пожежогасіння, зване об'ємним. При цьому використовують генератор піни високої кратності. Класифікують автоматичні установки з пінним пожаротушением по кратності піни, виділяючи низьку кратність - від п'яти до двадцяти, середню - від двадцяти до двохсот, високу - вище двохсот.
Існують генератори двох типів, які передбачають подачу піни кратності вище двохсот:
- ежекційні типу - їм оснащено стаціонарне спец. обладнання;
- вентиляційного типу - їм оснащено автономне спец. обладнання.
Пеногенератор високої кратності - це Ежекційна пристрій, який використовується:
- в літакових ангарах;
- на насосних, перекачувальних нафту;
- в спорудах, де знаходяться легкозаймисті та горючі рідини;
- на складі з хімічними та харчовими продуктами, будівельними матеріалами, виробами з дерева.
За допомогою генератора піни середньої кратності можна отримати повітряну піну зі спеціального розчину - піноутворювача, сформувати струмінь і подати її при гасінні загоряння.
Генератор піни середньої кратності є водоструминним ежекторним апаратом переносного типу, він гасить легкозаймисті та горючі рідини. Генератори піни середньої кратності бувають різних геометричних форм, відрізняються розміром корпусу і розпилювача.
Ручний і стаціонарний піногенератори входять в комплектацію пожежної машини. Обидва розпилюють піну попереду неї і ззаду. Стаціонарний генератор середньої кратності встановлюється на великих заводах. Це пристрій дуже популярно, воно активно використовується пожежною охороною, з його допомогою гасять пожежі на естакадах, вертодрому, насосних станціях.
Популярність пристрою обумовлена:
- низькою вартістю;
- широким застосуванням нормативними документами;
- ефективністю гасіння невеликих вогнищ загоряння;
- роботою на дешевих піноутворювачах;
- надійністю (важко ламається, легко ремонтується).
При гасінні пожеж цим піногенератором витрачається мала кількість рідини. Однак генератори піни кратності від двадцяти до двохсот не можна застосовувати в стаціонарних установках, так як згорають основні елементи, що генерують піну. Це робить даний генератор ненадійним.
Гасіння пожежі за допомогою піни застосовують там, де безсила вода і порошок. Розтікаючись по всій палаючій поверхні, піна швидко гасить вогонь. Для пеногенератора не потрібна велика кількість води, при цьому він здатний загасити пожежу на великій ділянці.
Ефективно боротися з пожежами допоможе пеногенератор, купити який за прийнятною ціною ми рекомендуємо в компанії Fire Security. Загасити пожежу легше на самому початку, маючи надійне сучасне протипожежне обладнання.