Сучасні пожежні сигналізації є ефективним технологічним засобом, яке дозволяє своєчасно виявляти ознаки загоряння. І тим самим забезпечувати безпеку людей. Правильно виконувати свою роботу пристрою допомагають різні датчики, налаштовані спеціально на базові «провісники» пожежі.
Детальніше про ключові засади установки
Від того, як зроблена протипожежна система, наскільки правильно виконана її налаштування і забезпечено стабільне взаємодія з іншими технічними приладами, цілком і повністю залежить безпека всіх опрацьованих приміщень.
Спеціальний звід правил для роботи з системами пожежної безпеки регламентує норми і правила роботи з цим обладнанням, а також встановлює базові вимоги, від яких безпосередньо залежить повноцінний захист будівель.
На ці 10 правил монтажу пожежної сигналізації слід звертати увагу в першу чергу:
- Монтування сигналізації повинно виконуватися виключно на основі проектних документів. Ті повинні бути продумані і погоджені відповідно до базового регламентом.
- В ході установки не допускається ніяких самовільних замін спочатку обраної апаратури на аналогічну, або має схожі характеристики.
- Розташування точкових пожежних сповіщувачів не повинно виконуватися без урахування повітряних потоків, які викликаються в приміщенні вентиляцією на відстані не менше метра.
- Сигналізатори потрібно розташовувати на відстані не менше півметра від найближчих предметів інтер'єру, точок освітлення і інших пристроїв.
- На ділянках, де є небезпека, що сигналізація отримає будь-якого роду механічні пошкодження, потрібно в обов'язковому порядку встановити захисну конструкцію. Яка при цьому не буде порушувати працездатності пристрою і його ефективність.
- У будівлях, до яких відносяться загальноосвітні заклади, будинки для людей похилого віку, лікарні, притулки, готелі, будинки відпочинку і так далі, має бути в обов'язковому порядку повинно бути забезпечено дублювання сигналів про пожежу на пульт відділення пожежної охорони без втручання співробітників згаданого будови.
- В ході установки протипожежних сигналізацій забороняється застосовувати проводи та кабелі з діаметром мідної жили менше півміліметра.
- В одному коробі або замкнутому каналі будівельної конструкції строго заборонено спільно прокладати шлейфи встановлюється апаратури з напругою до 60 В і напругою 110 В і більше.
- В ході монтажних робіт важливо упевнитися, що пожежна сигналізація формує сигнали оповіщення про пожежу за час, достатній, щоб евакуювати людей до настання критично небезпечних ситуацій.
- Якщо пожежні сповіщувачі розміщуються під фальшполом або над фальшпотолком, слід обов'язково подбати про можливість швидко і з точністю встановити місцезнаходження спрацював апарату.
Описані 10 правил монтажу пожежної сигналізації дійсно мають велике значення. Якщо хоча б одне з них буде порушено, наслідком стане зниження працездатності встановлюються засобів протипожежного захисту. Крім того пристроям потрібно більше часу для виявлення загоряння. А це, в свою чергу, веде до небезпечних ситуацій, що несуть загрозу життю.
Щоб упевнитися в якості готових робіт зі встановлення сигналізації, потрібно виконати оцінку відповідності всіх проведених дій з монтування та налаштування пожежної системи в цілому. Все повинно повністю відповідати сучасним встановленим вимогам і технічним регламентам.