Гідранти, підставки, колонки
Протипожежна водопровідна арматура: гідранти, підставки, колонки
Пожежна безпека - одна з головних складових загальної захисту людини і навколишнього середовища. Іноді не виходить вчасно запобігти загорянню, тому з метою локалізації вогнища використовуються засоби пожежогасіння і протипожежне обладнання. При цьому важливу роль також відіграє водорозбірна водопровідна арматура: гідранти, колонки, підставки.
Пожежні гідранти: види, конструкція пристроїв
Для забору води з водопроводу з метою гасіння пожежі використовуються спеціальні пристрої - гідранти. На них закріплюють колонки, а також до них підключається протипожежне обладнання. Сьогодні гідранти поділяють в основному на наземні і підземні. Пристрої наземного типу встановлюються над землею.
Підземну арматуру монтують в пожежному колодязі з кришкою і засипають землею. Такі пристрої часто використовуються в господарських цілях. Конструкція пожежного гідранта підземного типу представлена трьома елементами: клапанною коробкою, стояком і настановної головкою.
Підставки - необхідні комплектуючі гідрантів
Гідрант для правильного функціонування вимагає надійність і герметичність кріплення. Для монтажу пристрою застосовується підставка, що представляє собою сполучно-кріпильну деталь. Гідрант повинен безперервно постачати систему гасіння пожежі водою.
Пожежні підставки є деталлю магістрального трубопроводу. Цей елемент ділить водяний потік на певну кількість відводів і служить фундаментом для гідранта. Підставка - це частина протипожежного обладнання, що забезпечує захист від раптового припинення подачі води, якщо клапан гідранта перекриє потік. Її монтують на трубу у вертикальному положенні. Підставки кваліфікуються як:
- зварений тип ППС-200;
- односторонній фланцевий ППОФ;
- фланцеве двосторонній ППДФ;
- трійник фланцевий ППТФ;
- хрест фланцевий ПВКФ.
Пожежні підставки виготовляються на 1 або 1,6 мПа з електрозварні труби різних розмірів. Герметичність у поєднанні водорозбірної арматури забезпечують ущільнювальні меж фланцеві прокладки.
Пожежні колонки: принцип роботи
КП застосовують, щоб відкрити і закрити гідрант. До них же приєднують пожежні рукави для забору води з водопроводу. Пристрій колонок: нижній і верхній корпуси, торцевий ключ, вентилі, з'єднувальні головки.
Пожежна колонка функціонує за наступним принципом:
- її монтують муфтою торцевого ключа на квадратну частину штока гідранта;
- потім нагвинчують, обертаючи корпус за годинниковою стрілкою, без повороту ключем;
- відкривають клапан гідранта (вентилі колонки - закриті), обертаючи торцевий ключ проти годинникової стрілки, щоб забезпечити надходження води в колонку;
- пожежні рукави з'єднують з патрубками колонки;
- відкривають вентилі - вода проходить по рукавним лініях.
Правила пожежної безпеки передбачають наявність на складах, цехах, виробництвах різного пожежного обладнання. На сайті Fire Security ви можете замовити потрібні кошти і пристрої для гасіння і попередження пожеж. Нами здійснюється оперативна доставка в будь-який регіон України.